Zordur puslu havada fotoğraf çekmek. Renklerin canlılığı için güneşe ihtiyaç duyar, bulutlar dağılsın istersiniz. Bu fotoğraf tam da öyle, güneşin bulutlar arasından göz bile kırpamadığı bir günde çekildi. Balat’ın renkli sokaklarında adımlayıp güzel kareler yakalamak için gezintiye çıktığım bir günde.

Günışığından ümidimi kestiğim esnada makineyi çantaya koyacakken geldiler. “Abi bizi de çeker misiiin ?” diyerek.  O mahallenin tüm haylazlıklarının bu ikisinden sorulduğu belliydi hallerinden. Bisikleti düşürdüler, ben daha iyi poz veriyorum kavgası bile ettiler iki saniye içerisinde. Ardından gülüşerek uzaklaştılar. Gittiler ama bana şunu da söylettiler içimden “Keşke dönebilsem yaramazlıklarıma ses çıkarılmayan yaşlarıma”.

FURKAN DOĞAN

Gezme ve fotoğraf çekme meraklısı, hatta sırf karşısı güzel diye köprüden önceki son çıkışı bilerek kaçıran birisi. En az Bihruz Bey kadar araba sevdalısı, coğrafya fark etmeksizin İslam mimarisi hayranıdır. Kendi düşünce ağlamayan, zira tecrübenin acımasız eğiticiliğine inanan bir zattır.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.